Kerhojen yhteystiedot ja alkamisajat

Alla on eri kerhojen (aakkosjärjestyksessä) kokoontumisajat, osoitteet, kausimaksun suuruusluokka, kerhovastaavien yhteystiedot ja kuva, sekä kauden alkamisajat.

Aivojumppakerho joka toinen to 12:00, toimiston kokoustila, Kuninkaankatu 13 B, ei maksua. Marja Kujansuu, marja.kujansuu@gmail.com ,  050597 9375, ja 
Tarja Virkki, tarja.virkki@outlook.com
050 322 8820. Kuvat alla. Alkaa 8.9. 2022.

Bridge ke 12:00 Ruotsalainen klubi, Otavalankatu 9
Riitta Koskinen, kuva alla, rinkeli.koskinen@gmail.com
050 596 9152. Alkaa 8.9. 2022.

Canasta ke 10:00 Karjala-seuran kerhotila, Koulukatu 12, Marjatta Sippola, kuva alla, marjattasippola@gmail.com
050 366 4824. Alkaa 5.9. 2022

Digikerho, joka toinen to 13.30, toimiston kokoustila, Kuninkaankatu 13 B, ei maksua.
Jalo Virkki, kuva alla,  jalo.virkki@outlook.com, 045 787 307 45, ja 
Tarja Virkki, kuva, tarja.virkki@outlook.com
050 322  8820, Kuvat alla. Lisätietoja. Alkaa 22.9. 2022.

Elokuvakerho, Kerran kuukaudessa, maksu elokuvan mukaan, Anne Viitanen, kuva alla, viitanne@gmail.com, 0405509687, Alkaa 30.9.2022.

Jooga I ke 9:30 Ratina, sali 3, Ratinan rantatie 1, maksu 20€.
Marita Stenholm, kuva alla, marita.stenholm@outlook.com . Alkaa 14.9. 2022.

Jooga 2 pe 10:00 Monitoimitalo, Stenvall sali, Satakunnankatu 13, maksu 50€. Maija Oja-Roslund, kuva alla, maijaoja@kolumbus.fi
050 323 2183. Alkaa 9.9. 2022.

Jooga 3 ti 10:00, Ratina, sali 4, Ratinan rantatie 1, maksu 60€.
Kaija Käkelä, kuva alla, kaija.kakela@gmail.com ,  
040 761 8820. Alkaa 13.9. 2022.

Kansantanssijat pe 14.30, Ratina, sali 4, Ratinan rantatie 1, maksu 60€. Eija Luukkanen luukkanen.eija@gmail.com ja Marja Rinne, marjarinne4@gmail.com , 040 762 6682, kuvat alla. Alkaa 16.9. 2022.

Katajaiset, naiskuoro to 10:00 Pyynikin pappila, Kisakentänkatu 18, maksu 60€. Maaria Juvela,  juvelamaaria@gmail.com . Alkaa x.x. 2022.

Keilakerho, to 15:00 Kaupin keilahalli, Keilakuja 1, maksu ratamaksujen mukaan. Juhani Saarinen, kuva alla, 0500 640 988, juhani.e.saarinen@gmail.com Alkaa 25.8. 2022.

Kelot, mieskuoro ma 9:30 Pyynikin pappila, Kisakentänkatu 18, maksu 50€. Lauri Hirvonen, kuva alla, rov.hirvonen@kotikone.fi
044 236 6805. Alkaa 29.8. 2022.

Kirjallisuuskerho joka toinen ke 13:00, Laikku, luentosali, Keskustori 4, ei maksua. Maija Riitta Koskinen, maijakoskinen.koskinen@gmail.com , 0400 441 521. Alkaa 7.9. 2022.

Kädentaidot ke 9:30 Kuuloyhdistys,  Hämeenpuisto15 A. Tuula  Mäkelä, tuula.makela@pp5.inet.fi ,  0400 102 555. Alkaa 7.9. 2022.

Kävelykerho  joka toinen to klo 13. Paikka vaihtelee, ilmoitetaan ilmoittautuneille.  Jalo Virkki, kuva,  jalo.virkki@outlook.com , 045 7873 0745, Alkaa 15.9. 2022.

Lukupiiri ti klo 15 toimistolla, ei maksua. Marja Salovaara, kuva alla,  salovaaramarja@gmail.com . Alkaa 27.9.2022

Maalikot ma 11:00 Monitoimitalo 13, luokka Stenvall, 4. krs, Satakunnankatu 13, maksu 30€.
Tuula Jokiharju, kuva alla, tuula.jokiharju@saunalahti.fi
050 3360 257. Alkaa 5.9. 2022

Miestenkerho ti 13.00, toimistolla, ei maksua. Pentti Väänänen, penttijuhani.vaananen@gmail.com , 040 7217605. Alkaa 24.8. 2022

Norpat, vesivoimistelu to 10:00 Varala, Varalankatu 36, maksu 80€. Arja Penttilä, kuva alla, penttila277@gmail.com
040 830 6432. Alkaa x.x. 2022.

Saksankieli joka toinen to 12:00 Toimiston kokoontumistila, Kuninkaankatu 13 B, ei maksua. Hilkka Kallio, kuva alla, 
050 576 7280,  hkallio@outlook.com . Alkaa 15.9. 2022.

Tanssikerho ma 15:00 Ratina, sali 4, Ratinan rantatie 1, ei maksua. Tarja Virkki, kuva, tarja.virkki@outlook.com , 050 322 8820. Alkaa 12. 9. 2022.

Toivelaulukerho joka toinen ti klo 13 Kuuloyhdistys,  Hämeenpuisto15 A. ei maksua. Jalo Virkki, kuva, jalo.virkki@outlook.com, 045 7873 0745. Alkaa 13.9. 2022

Tuolijumppa ma 15.00 Amurinlinnan lastentalo, Huusholli, Hämeenpuisto 10, ei maksua. Saara Jantunen, saara.jantunen@icloud.com , 050 377 3612. Alkaa 12.9. 2022.

Vesivoimistelu miehet, ke 11:00 Varala, Varalankatu 36. maksu 70€. Jorma Kivimaa, kuva alla, jorkivimaa@gmail.com , 050 593 6160. Alkaa x.x. 2022.

Vesivoimistelu naiset  ke 10:00 Varala, Varalankatu 36, maksu 70€. Seija Vehmas, kuva alla, vehmas.seikku@gmail.com ,  
0400 927 252. Alkaa 7.9. 2022.

Viinikerho, kuukauden ensimmäinen ke 15.00, Deli 1909 & Wine bar, Puutarhakatu 11, maksu viinien mukaan. 
Ilona Saarinen, kuva alla, ilona.e.saarinen@gmail.com tai puh 040 0794 321. Alkaa 7.9. 2022

Kerhovastaavien yhdyshenkilö on Irene Lankinen, irene.lankinen54@gmail.com 040 778 8310.