Kerhojen toiminta

Alla on eri kerhojen kokoontumisajat, osoitteet, kerhonjohtajien yhteystiedot ja syksyn alkamisajat.

Bridge ke 12:00 Ruotsalainen klubi, Otavalankatu 9
Riitta Koskinen rinkeli.koskinen@gmail.com , 050 596 9152, alkaa 4.9.

Canasta ke 11:00 Ratinan kahvio, Ratinan rantatie 1 
Marjatta Sippola, marjattasippola@gmail.com ,  050 366 4824, alkaa 4.9

Jooga I ke 9:30 Ratina, sali 3, Ratinan rantatie 1
Pirkko Kuustie,  p.kuustie@gmail.com , 0500 630 640, alkaa 11.9.

Jooga 2 pe 9:00 Monitoimitalo,  Satakunnankatu 13
Maija Oja-Roslund, maijaoja@kolumbus.fi , 050 323 2183, alkaa 6.9.

Jooga 3 ti 10:00 Ratina, sali 4, Ratinan rantatie 1
Kaija Käkelä, kaija.kakela@gmail.com ,  040 761 8820, alkaa 10.9.

Kansantanssijat pe 11:30 Ratina, sali 4, Ratinan rantatie 1
Marja Rinne, marjarinne4@gmail.com ,  040 762 6682, alkaa 13.9.

Katajaiset, naiskuoro to 10:00 Pyynikin pappila, Kisakentänkatu 18, Tuula Pietilä, tuula.pietila@pp.inet.fi , 040 7172022, alkaa 5.9.

Kelot, mieskuoro ma 9:30 Pyynikin pappila, Kisakentänkatu 18
Lauri Hirvonen, rov.hirvonen@kotikone.fi , 044 236 6805, alkaa 2.9.

Kirjallisuuskerho joka toinen ke 13:00 Laikku, Keskustori 4, Mäkelän kabinetti, Maija Riitta Koskinen, maijakoskinen.koskinen@gmail.com , 0400 441 521, alkaa 11.9.

Kädentaidot ke 9:30 Kuuloyhdistys,  Hämeenpuisto15 A 1
Tuula  Mäkelä, tuula.makela@pp5.inet.fi ,  0400 102 555, alkaa 4.9.

Maalikot ma 11:00 Monitoimitalo,  Satakunnankatu 13
Tuula Jokiharju,  tuula.jokiharju@saunalahti.fi ,   050 3360 257, alkaa 9.9.

Muistikerho joka toinen to 12:00 Toimiston kokoustila, Kuninkaankatu 13 B, Marja Kujansuu, marja.kujansuu@gmail.com ,  050597 9375, ja Tarja Virkki, tarja.virkki@outlook.com , 050322 8820, alkaa 12.9.

Norpat, vesivoimistelu to 9:30 Varala, Varalankatu 36
Arja Penttilä, penttila277@gmail.com , 040 830 6432, alkaa 5.9.

Saksankieli joka toinen to 12:00 Toimiston kokoontumistila, Kuninkaankatu 13 B, Marja Kujansuu, marja.kujansuu@gmail.com , 050 597 9375, alkaa 19.9.

Salonkitanssi ma 15:00 Ratina, sali 4, Ratinan rantatie 1
Tarja Virkki, tarja.virkki@outlook.com , 050 322 8820, alkaa 15.9.

Tuolijumppa ti 15:30 Amurinlinnan lastentalo, Hämeenpuisto 10
Saara Jantunen, saara.jantunen@icloud.com , 050 377 3612, alkaa 10.9.

Vesivoimistelu, naiset to 9:15 Violakoti,  Juhlatalonkatu 4
Eila Saviaro, saviaro.eila@gmail.com , 0400 441 286, alkaa 5.9.

Vesivoimistelu 2. naiset ke 10:30 Violakoti,  Juhlatalonkatu 4
Seija Vehmas, vehmas.seikku@gmail.com ,  0400 927 252, alkaa 4.9.

Vesivoimistelu, miehet ke 11:00 Violakoti, Juhlatalonkatu 4
Jorma Kivimaa, jorma.kivimaa@luukku.com , 050 593 6160, alkaa 4.9.

Kerhojen yhdyshenkilö on Tarja Virkki, tarja.virkki@outlook.com , 050 322 8820