Kerhojen yhteystiedot ja alkamisajat

Koronarajoitusten vuoksi kevään 2021 kerhojen alkamisajat saattavat muuttua. Tällä sivulla on aina nähtävissä viimeisimmät tiedot. 
Kerhot alkavat näillä näkymin maaliskuussa.

Alla on eri kerhojen (aakkosjärjestyksessä) kokoontumisajat, osoitteet, kerhovastaavien yhteystiedot ja kuva, sekä kevään alkamisajat.

Aivojumppakerho joka toinen to 12:00, toimiston kokoustila, Kuninkaankatu 13 B, Marja Kujansuu, marja.kujansuu@gmail.com ,  050597 9375, ja 
Tarja Virkki, tarja.virkki@outlook.com
050 322 8820. Kuvat alla. Alkaa 4.3. 2021.

Bridge ke 12:00 Ruotsalainen klubi, Otavalankatu 9
Riitta Koskinen, kuva alla, rinkeli.koskinen@gmail.com
050 596 9152. Alkaa 3.3 .2021.

Canasta ke 10:00 Ratinan sisäliikuntatilojen yläkerta A-rappu, Ratinan rantatie 1, Marjatta Sippola, kuva alla, marjattasippola@gmail.com ,  
050 366 4824. Alkaa 3.3. 2021.

Digikerho, joka toinen to 13.30, toimiston kokoustila, Kuninkaankatu 13 B, Jalo Virkki, jalo.virkki@outlook.com
045 787 307 45, ja Tarja Virkki, tarja.virkki@outlook.com
050 322  8820, Kuvat alla. Lisätietoja. Alkaa 4.3. 2021.

Jooga I ke 9:30 Ratina, sali 3, Ratinan rantatie 1,
Marita Stenholm,  marita.stenholm@outlook.com, 050 558 5553. Alkaa 3.3. 2021.

Jooga 2 pe 10:00 Monitoimitalo, Stenvall sali, Satakunnankatu 13
Maija Oja-Roslund, kuva alla, maijaoja@kolumbus.fi
050 323 2183. Alkaa 5.3. 2021.

Jooga 3 ti 10:00 Ratina, sali 4, Ratinan rantatie 1
Kaija Käkelä, kuva alla, kaija.kakela@gmail.com ,  
040 761 8820. Alkaa 2.3. 2021.

Kansantanssijat pe 10:30 Ratina, sali 4, Ratinan rantatie 1, Marja Rinne, kuva alla, marjarinne4@gmail.com ,  
040 762 6682. Alkaa 5.3. 2021.

Katajaiset, naiskuoro to 10:00 Pyynikin pappila, Kisakentänkatu 18. Leila Ketola, leila.h.ketola@gmail.com , 040 509 8388. Alkaa 4.3. 2021.

Keilakerho, to 15:00 Kaupin keilahalli, Keilakuja 1. Juhani Saarinen, 0500 640 988, juhani.e.saarinen@gmail.com Alkaa 4.3. 2020.

Kelot, mieskuoro ma 9:30 Pyynikin pappila, Kisakentänkatu 18. Lauri Hirvonen, kuva alla, rov.hirvonen@kotikone.fi
044 236 6805. Alkaa 1.3. 2021.

Kirjallisuuskerho joka toinen ke 12:30 Laikun luentosali, Keskustori 4, Maija Riitta Koskinen, maijakoskinen.koskinen@gmail.com , 0400 441 521. Tauolla toistaiseksi.

Kädentaidot ke 9:30 Kuuloyhdistys,  Hämeenpuisto15 A. Tuula  Mäkelä, tuula.makela@pp5.inet.fi ,  0400 102 555. Alkaa 3.3. 2021.

Maalikot ma 11:00 Monitoimitalo 13,  4. krs, Satakunnankatu 13
Tuula Jokiharju, kuva alla, tuula.jokiharju@saunalahti.fi
050 3360 257. Alkaa 1.3. 2021.

Norpat, vesivoimistelu to 10:00 Varala, Varalankatu 36, Arja Penttilä, kuva alla, penttila277@gmail.com
040 830 6432. Alkaa 4.3. 2021.

Saksankieli joka toinen to 12:00 Toimiston kokoontumistila, Kuninkaankatu 13 B, Hilkka Kallio, kuva alla, 
050 576 7280,  hkallio@outlook.com . Alkaa 11.3. 2021.

Salonkitanssi ma 15:00 Ratina, sali 4, Ratinan rantatie 1, Tarja Virkki, kuva alla, tarja.virkki@outlook.com , 050 322 8820. Alkaa 1.3. 2021.

Tuolijumppa ma 15:30 Amurinlinnan lastentalo, Huusholli, Hämeenpuisto 10, Saara Jantunen, saara.jantunen@icloud.com
050 377 3612. Alkaa 1.3. 2020.

Vesivoimistelu miehet, ke 11:00 Varala, Varalankatu 36. Jorma Kivimaa, kuva alla, jor.kivimaa@gmail.com , 050 593 6160. Alkaa 3.3. 2021.

Vesivoimistelu naiset  ke 10:00 Varala, Varalankatu 36. Seija Vehmas, kuva alla, vehmas.seikku@gmail.com ,  
0400 927 252. Alkaa 3.3.2021.

Kerhovastaavien yhdyshenkilö on Tarja Virkki, tarja.virkki@outlook.com , 050 322 8820