Kerhojen yhteystiedot ja alkamisajat

Alla on eri kerhojen (aakkosjärjestyksessä) kokoontumisajat, osoitteet, kerhonjohtajien yhteystiedot ja kuva, sekä kevään alkamisajat.

Aivojumppakerho joka toinen to 12:00, toimiston kokoustila, Kuninkaankatu 13 B, Marja Kujansuu, marja.kujansuu@gmail.com ,  050597 9375, ja 
Tarja Virkki, tarja.virkki@outlook.com
050 322 8820. Kuvat alla. Alkaa 3.9. 2020.

Bridge ke 12:00 Ruotsalainen klubi, Otavalankatu 9
Riitta Koskinen, kuva alla, rinkeli.koskinen@gmail.com
050 596 9152. Alkaa 2.9.2020.

Canasta ke 10:00 Ratinan kahvio, Ratinan rantatie 1 
Marjatta Sippola, kuva alla, marjattasippola@gmail.com ,  
050 366 4824. Alkaa 2.9. 2020.

Digikerho, joka toinen to 13.30, toimiston kokoustila, Kuninkaankatu 13 B, Jalo Virkki, jalo.virkki@outlook.com
045 787 307 45, ja Tarja Virkki, tarja.virkki@outlook.com
050 322  8820, Kuvat alla. Lisätietoja. Alkaa 17.9. 2020

Jooga I ke 9:30 Ratina, sali 3, Ratinan rantatie 1
Pirkko Kuustie,  p.kuustie@gmail.com , 0500 630 640. Alkaa 9.9. 2020.

Jooga 2 pe 10:00 Monitoimitalo,  Satakunnankatu 13
Maija Oja-Roslund, kuva alla, maijaoja@kolumbus.fi
050 323 2183. Alkaa 11.9. 2020.

Jooga 3 ti 11:00 Ratina, sali 4, Ratinan rantatie 1
Kaija Käkelä, kuva alla, kaija.kakela@gmail.com ,  
040 761 8820. Alkaa 8.9. 2020.

Kansantanssijat pe 10:30 Ratina, sali 4, Ratinan rantatie 1, Marja Rinne, kuva alla, marjarinne4@gmail.com ,  
040 762 6682. Alkaa 18.9. 2020.

Katajaiset, naiskuoro to 10:00 Pyynikin pappila, Kisakentänkatu 18, Leila Ketola, leila.h.ketola@gmail.com , 0405098388. Alkaa 3.9. 2020.

Keilakerho, pe 27.3. Kaupin keilahalli, klo 11.30 teoriaosuus kabinetissa. Keilaus klo 13. Juhani Saarinen, 
0500 640 988, juhani.e.saarinen@gmail.com Alkaa ...

Kelot, mieskuoro ma 9:30 Pyynikin pappila, Kisakentänkatu 18, Lauri Hirvonen, kuva alla, rov.hirvonen@kotikone.fi
044 236 6805. Alkaa 7.9. 2020.

Kirjallisuuskerho joka toinen ke 13:00 Laikun luentosali, Keskustori 4, Maija Riitta Koskinen, maijakoskinen.koskinen@gmail.com , 0400 441 521. Alkaa 16.9. 2020.

Kädentaidot ke 9:30 Kuuloyhdistys,  Hämeenpuisto15 A 1, Tuula  Mäkelä, tuula.makela@pp5.inet.fi ,  0400 102 555. Alkaa 9.9. 2020.

Maalikot ma 11:00 Monitoimitalo, luokka Stenvall,  Satakunnankatu 13
Tuula Jokiharju, kuva alla, tuula.jokiharju@saunalahti.fi
050 3360 257. Alkaa 7.9. 2020.

Norpat, vesivoimistelu to 10:00 Varala, Varalankatu 36, Arja Penttilä, kuva alla, penttila277@gmail.com
040 830 6432. Alkaa 3.9. 2020.

Saksankieli joka toinen to 12:00 Toimiston kokoontumistila, Kuninkaankatu 13 B, Hilkka Kallio, kuva alla, 
050 576 7280,  hkallio@outlook.com . Alkaa 10.9. 2020.

Salonkitanssi ma 15:00 Ratina, sali 4, Ratinan rantatie 1, Tarja Virkki, kuva alla, tarja.virkki@outlook.com , 050 322 8820. Alkaa 14.9. 2020.

Tuolijumppa ti 15:30 Amurinlinnan lastentalo, Hämeenpuisto 10, Saara Jantunen, saara.jantunen@icloud.com
050 377 3612. Alkaa 15.9. 2020.

Vesivoimistelu 2. naiset syksyllä ei ole vesivoimistelua Violakodissa. Kevätkaudesta ilmoitetaan myöhemmin. Seija Vehmas, kuva alla, vehmas.seikku@gmail.com ,  
0400 927 252.

Vesivoimistelu, miehet, ke 11:00 Varalassa. (Siirtynyt pois Violakodista). Jorma Kivimaa, kuva alla, jorma.kivimaa@luukku.com , 050 593 6160. Alkaa 9.9. 2020

Kerhojen yhdyshenkilö on Tarja Virkki, tarja.virkki@outlook.com , 050 322 8820