Hallitus ja toimihenkilöt

Vuoden 2021 uusi hallitus ryhmäkuvassa. Vasemmalta takaa Kristiina Bertin sihteeri, Ilkka Salonen, Irene Lankinen, Riitta Aaltonen, Hilkka Kallio (taulussa), Saara Heikkilä. Alarivissä Marja Civill puheenjohtaja, Mailis Appelström ja Tuula Latvala taloudenhoitaja.

Hallitus 2021

Puheenjohtaja

Marja Civill            
0400 132 584      civillmarja@gmail.com

Jäsenet:   

Riitta Aaltonen       
040 587 5304       riitakki@gmail.com

Mailis Appelström
050 561 1374       mailis.appelstrom@gmail.com

Kristiina Bertin
040 731 7547       kristiina.bertin@gmail.com

Saara Heikkilä
050 593 6589       saara.heikkila42@gmail.com

Hilkka Kallio
050 576 7280      hkallio@outlook.com

Irene Lankinen     
040 778 8310      irene.lankinen54@gmail.com  

Tuula Latvala
040 553 8175      tuulahlatvala@gmail.com

Ilkka Salonen         
040 525 5859       ilkka.t.salonen@gmail.com



Toimihenkilöt

Hallituksen toimihenkilöt:

Varapuheenjohtaja Hilkka Kallio
050 576 7280, hkallio@outlook.com

Taloudenhoitaja Tuula Latvala
040 553 8175,  tuulahlatvala@gmail.com   

Sihteeri Kristiina Bertin 
040 731 7547, kristiina.bertin@gmail.com

Tiedottaja Marja Civill, lehdet ja kotisivu
0400 132 584, civillmarja@gmail.com

Aamulehti Riitta Aaltonen
040 587 5304,  riitakki@gmail.com

Ikälisän päätoimittaja Raimo Sillanpää
050 523 9109, caput@elisanet.fi

Nettisivujen ja Facebook-sivujen ylläpitäjä Jalo Virkki 
045 787 307 45, jalo.virkki@outlook.com

Kerhovastaava Tarja Virkki
050 322 8820, tarja.virkki@outlook.com

Jäsenrekisterinhoitaja Leena Helin ja Irene Lankinen
050 054 9614, leena.helin@tpnet.fi , irene.lankinen54@gmail.com

Seurakunta- ja teatterivastaava ja Ro-se yhteyshenkilö Marja Kujansuu
050 597 9375, marja.kujansuu@gmail.com


Toimikunnat

-  Työvaliokunta: pj. Marja Civill, Tuula Latvala, Kristiina Bertin, Leena Helin

-  Ikälisän toimituskunta: päätoimittaja Raimo Sillanpää, Marja Civill, Kristiina Bertin, Ilkka Salonen ilmoitushankkija

-  Matkailutoimikunta:  matkavastaava Mailis Appelström, täydennetään myöhemmin.

Juhlatoimikunta: Pj Marja Kujansuu, Riitta Koskinen, Juha Salonen, Eila Saviaro ja Tarja Virkki


Muut tehtävät

Senioriliiton valtuusto                            
Juha Salonen

Senioriliiton puheenjohtaja                   
Anneli Taina

Pirkanmaan kansallinen senioripiiri    
Mailis Appelström     

Vanhusneuvosto                             
Juha Salonen vpj.
Riitta Aaltonen                                                     
Maija-Liisa Nikki


Edustajat toimielimissä

Eläkeläisvaltuusto: 
Marja Kujansuu, Marja Civill ja Eira Möller, varalle Kristiina Bertin

3-Ely:  Tarja Virkki, Kaarina Perälä, Saara Heikkilä.

Elonpolkuja yhteisö:  Juha Salonen