Hallitus ja toimihenkilöt

Hallitus 2022. Ylh. vas. Olavi Kopponen, Saara Heikkilä, Ilona Saarinen, Irene Lankinen, Tuula Latvala, Ilkka Salonen. Alh. vas. Kristiina Bertin (sihteeri), Hilkka Kallio (puheenjohtaja) ja Anne Viitanen (varapuheenjohtaja).

Hallitus 2022

Puheenjohtaja

Hilkka Kallio
050 576 7280      hkallio@outlook.com

Jäsenet:   

Kristiina Bertin, sihteeri
040 731 7547       kristiina.bertin@gmail.com

Anne Viitanen, varapuheenjohtaja
040 550 9687       viitanne@gmail.com

Saara Heikkilä
050 593 6589       saara.heikkila42@gmail.com

Irene Lankinen     
040 778 8310      irene.lankinen54@gmail.com  

Tuula Latvala
040 553 8175      tuulahlatvala@gmail.com

Ilkka Salonen         
040 525 5859       ilkka.t.salonen@gmail.com

Olavi Kopponen   ola.koppo@gmail.com
050 572 8654

Ilona Saarinen      ilona.e.saarinen@gmail.com
0400 794 321


Toimihenkilöt

Taloudenhoitaja: Tuula Latvala
040 553 8175,  tuulahlatvala@gmail.com   

Tiedottaja: Olavi Kopponen

Nettisivujen ja Facebook-sivujen ylläpitäjä: Jalo Virkki 
045 787 307 45, jalo.virkki@outlook.com

Kerhovastaava: Tarja Virkki
050 322 8820, tarja.virkki@outlook.com

Jäsenrekisterinhoitaja: Irene Lankinen
040 778 8310, irene.lankinen54@gmail.com

Seurakunta- ja teatterivastaava ja Ro-se yhteyshenkilö: Marja Kujansuu
050 597 9375, marja.kujansuu@gmail.com

Matkavastaava: Mailis Appelström

Hallituksen kahvit: Saara Heikkilä 


Toimikunnat

Työvaliokunta: Hilkka Kallio pj, Irene Lankinen, Tuula Latvala ja Kristiina Bertin

Matkailutoimikunta:  Mailis Appelström, Eija Railanmaa ja Pirjo Peltoniemi.

Julkaisutoimikunta: Olavi Kopponen pj, Hilkka Kallio, Marja Kujansuu, Kristiina Bertin


Edustajat toimielimissä

Eläkeläisvaltuusto: Marja Kujansuu, Hilkka Kallio ja Eira Möller

3-Ely (3 suurinta eläkeläisyhdistystä): Anne Viitanen, Kaarina Perälä ja Saara Heikkilä

Elonpolkuja yhteisö:  Ilkka Salonen

Vanhusneuvosto:  Juha Salonen pj, Marja Civill ja Ilkka Salonen

Järjestöedustamo: Juha Salonen


Muut tehtävät

Senioriliiton valtuusto: Hilkka Kallio

Senioriliiton puheenjohtaja: Anneli Taina

Pirkanmaan kansallinen senioripiiri: Ilona saarinen