Hallitus ja toimihenkilöt

Yhdistyksen hallitus 2020 Edessä vas. Hilkka Kallio varapuheenjohtaja, Marja Civill puheenjohtaja, Kristiina Bertin, sihteeri. Takana vas. Tarja Virkki, Ilkka Salonen, Saara Heikkilä, Tuula Latvala, Mailis Appelström ja Riitta Aaltonen.

Hallitus 2020

Puheenjohtaja

Marja Civill            
0400 132 584      civillmarja@gmail.com

Jäsenet:   

Riitta Aaltonen       
040 587 5304       riitakki@gmail.com

Mailis Appelström 050 5611374        mailis.appelstrom@gmail.com

Kristiina Bertin
040 731 7547       kristiina.bertin@gmail.com

Saara Heikkilä
050 593 6589       saara.heikkila42@gmail.com

Hilkka Kallio
050 576 7280      hkallio@outlook.com

Tuula Latvala
040 553 8175      tuulahlatvala@gmail.com

Ilkka Salonen         
040 525 5859       ilkka.t.salonen@gmail.com

Tarja Virkki          
050 322 8820        tarja.virkki@outlook.com


Toimihenkilöt

Hallituksen toimihenkilöt:

Varapuheenjohtaja Hilkka Kallio
050 576 7280, hkallio@outlook.com

Taloudenhoitaja Tuula Latvala
040 553 8175,  tuulahlatvala@gmail.com   

Sihteeri Kristiina Bertin 
040 731 7547, kristiina.bertin@gmail.com

Tiedottaja Marja Civill, lehdet ja kotisivu
0400 132 584, civillmarja@gmail.com

Aamulehti Riitta Aaltonen
040 587 5304,  riitakki@gmail.com

Ikälisän päätoimittaja Raimo Sillanpää
050 523 9109, caput@elisanet.fi

Nettisivujen ja Facebook-sivujen ylläpitäjä Jalo Virkki 
045 787 307 45, jalo.virkki@outlook.com

Kerhovastaava Tarja Virkki
050 322 8820, tarja.virkki@outlook.com

Jäsenrekisterinhoitaja Leena Helin
050 054 9614, leena.helin@tpnet.fi

Seurakunta- ja teatterivastaava ja Ro-se yhteyshenkilö Marja Kujansuu
050 597 9375, marja.kujansuu@gmail.com


Toimikunnat

-  Työvaliokunta: pj. Marja Civill, Tuula Latvala, Kristiina Bertin.

-  Ikälisän toimituskunta: päätoimittaja Raimo Sillanpää, Marja Civill, Kristiina Bertin.

-  Matkailutoimikunta:  matkavastaava Mailis Appelström, Brita Lamminen ja Kristiina Bertin. 


Muut tehtävät

Senioriliiton valtuusto                            
Juha Salonen

Senioriliiton puheenjohtaja                   
Anneli Taina

Pirkanmaan kansallinen senioripiiri    
Mailis Appelström     

Vanhusneuvosto                             
Juha Salonen vpj.
Riitta Aaltonen                                                     
Maija-Liisa Nikki


Edustajat toimielimissä

Eläkeläisvaltuusto: 
Marja Kujansuu, Marja Civill ja Eira Möller.

3-Ely:  pj. Tarja Virkki, siht. Kaarina Perälä, Juha Salonen.

Elonpolkuja yhteisö:  Ilkka Salonen